Biegunka, plamienia w 31. dniu cyklu

Witam !Jest dziś 31 dzień cyklu. Nie mam okresu , a dostałam dziś biegunkę ostrą. W 27 dniu miałam plamienie i bolał mnie brzuch jak przy miesiączce więc myślałam że się zaczął a jednak nie. Współżyłam z chłopakiem 4 razy jakoś ponad 2 tygodnie temu , ale seks był przerywany i z użyciem prezerwatyw. Ciąża więc wykluczona, co to więc moze być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany brak miesiączki oraz biegunka raczej nie mają ze sobą związku. Biegunka może być bowiem wynikiem infekcji pokarmowej, błędu żywieniowego, schorzeń jelit, itd. Brak miesiączki może być natomiast konsekwencją ciąży, zaburzeń hormonalnych, zaburzeń funkcji tarczycy, itd. Przede wszystkim proszę wykluczyć ciążę poprzez test ciążowy. Bez względu jednak na wynik, jeśli krwawienie nie wystąpi, sugeruję konsultację ginekologiczną.