Biegunka po 20 minutach od przyjęcia drugiej tabletki z opakowania

Chciałabym uzyskać odpowiedź na swoje pytanie. Otóż, przyjęłam drugą tabletkę z opakowania o godz.20 a o godz. 20:20 wystąpił jeden luźny stolec. Czy mogłam wydalić tabletkę? Nie wzięłam dodatkowej i nie wiem czy jestem w pełni zabezpieczona? Bardzo proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeden luźny stolec nie jest biegunką. A tylko w przypadku biegunki może dojść do obniżenia skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Zatem działanie tabletek powinno być zachowane.

Pozdrawiam