Biegunka po podaniu witaminy D3

Witam, podawałam mojej babci witaminę d3 w kroplach i k2 mk7 a jej organizm reagował każdorazowo biegunką. Nawet przy mniejszych dawkach witaminy d3, oraz przy podaniu samej witaminy k2. Czym jest spowodowana taka reakcja? Babci jest w podeszłym wieku i ma miażdżycę. Na pewno ma niedobory witaminy d3. Proszę o jakąś wskazówkę. Pozdrawiam

Witaminy te są rozpuszczalne w tłuszczach i jako takie występują w preparatach, których nośnikiem jest właśnie tłuszcz (przeważnie olej). Być może właśnie ta postać leku u starszej osoby, o osłabionych funkcjach przewodu pokarmowego wywołuje opisane objawy. Proszę spróbować preparat z witaminą domieszać do całego posiłku - wtedy nie powinny wystąpić negatywne objawy jelitowe.