Biegunka po przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z drugiego opakowania a skuteczna ochrona

Zażyłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną Naraya z drugiego opakowania około godziny 8.30, a koło godziny 10-11 miałam biegunkę. Przy pierwszym opakowaniu nie miałam takich problemów. Czy ochrona przed ciążą została zaburzona?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ponieważ biegunka wystąpiła po 2 godzinach od przyjęcia tabletki, jej wchłanianie mogło być zaburzone. W opisanej sytuacji należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres 7 dni. Stosunki odbyte w ciągu siedmiu dni przed pominięciem tabletki należy uznać za niezabezpieczone. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem.