Biegunka po przyjęciu tabletki Daylette a zabezpieczenie

Witam, dziś rano o 8.00 spożyłam 12 tabletkę antykoncepcyjną Daylette. Wszystkie tabletki przyjmowałam regularnie, ale 1,5 godziny po dzisiejszej tabletce (dokładnie o 10.35) dostałam jednorazowej biegunki spowodowanej nerwami. Czy moje zabezpieczenie jest osłabione? Czy powinnam przyjąć kolejną tabletkę?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zgodnie z zaleceniami producenta leku (informacje te zawarte są w ulotce) wystąpienie biegunki należy traktować jako pominięcie dawki, co może skutkować osłabieniem ochrony antykoncepcyjnej - w tej sytuacji wskazane jest powtórzenie dawki. Jeżeli jednak biegunka nie miała gwałtownego przebiegu, to szansa na prawidłowe działanie leku jest dość duża, zwłaszcza jeżeli kolejne tabletki zostały przyjęte bez wystąpienia opisywanych dolegliwości.