Biegunka po przyjmowaniu antybiotyków

Witam.Jakis czas temu przyjmowałam antybiotyk ,po antybiotyku wystapiła biegunka trwała 3 tygodnie ale co zjadłam musiałam isc do toalety do tego wzdecia po 3 tygodniach wszystko ustapiło . Straciłam na wadze jakies 2 lub 3 kilo . Do tej pory moja waga stoi w miejscu . Do dzis mam że co zjem ide za chwile do toalety raz w formir biegunki a raz normalnego stolca .Dzis problem powrócił ból brzucha biegunka po zjedzeniu . Co mam robic troche sie boje . Prosze o odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Możliwe jest rzekomobłoniaste zapalenie jelit jest spowodowane działaniem toksyn A i B wytwarzanych przez bakterię Gram-dodatnią Clostridium difficile. Nadmierne rozmnażanie drobnoustroju w jelitach jest spowodowane zaburzeniem równowagi naturalnej flory jelitowej spowodowane stosowaniem antybiotyków o szerokim spektrum działania.