Biegunka po usunięciu pęcherzyka żółciowego u 24-latki

MAM 24 LATA DWA TYGODNIE TEMU MIALAM USUNIĘTY WORECZEK ŻOŁCIOWY LAROSKOPOWIO I OD ZABIEGU PO TYGODNIU PIERWSZY RAZ SIĘ ZAŁATWILAM I OD TEGO CZAS JAK SIE ZAŁATWIAM MAM BIEGUNKE NIE WIEM CZY MAM IŚĆ DO LEKARZA ? CZY TO COŚ ŻŁEGO?CZY MOŻNA ZAPOBIEC BIEGUNKA?CZY TO JEST ZWIĄZANE Z TYM, ZE NIE MAM WORECZKA ZÓŁCIOWEGO ?DZIĘKUJE I POZDRAWIAM

Witam!
Biegunka jest prawdopodobnie konsekwencją braku pęcherzyka żółciowego. Kiedy miała Pani pęcherzyk to żółci gromadziła się w nim czasie gdy nie była potrzebna, teraz żółć leje się do przewodu pokarmowego praktycznie cały czas, pobudzając ruchy robaczkowe jelit co w konsekwencji powoduje wolne stolce. Rada jest taka - proszę kupić w aptece lek na biegunkę np. stoperan zażyć zgodnie z dawkowaniem. Następnie jeść 5-6 małych porcji, lekkostrawnych posiłków dziennie. Stosowne zalecenia dietetyczne otrzymała Pani zapewne w szpitalu. Jeżeli nie to proszę poszukać w internecie. Taką dietę proszę utrzymać przez 4-6 tygodni. Jeżeli nie wie Pani czy coś z diety jest dobre dla Pani czy nie to proszę zjeść małą porcję jeżeli nie zaszkodzi to dołożyć. Sprawa diety po usunięciu pęcherzyka żółciowego bywa dość indywidualna dlatego należy dostosować ją do własnych potrzeb. Pić dużo wody 1,5 do 2l na dobę dodatkowo. Jeżeli stosowanie diety nie przyniesie efektu proszę zwrócić się do swojego lekarza.

Witam, być może przewód pokarmowy musi się dostosować do nowych warunków i potrzebuje na to czasu, może trzeba dostosować dietę, proszę zwrócić uwagę jakie pokarmy nasilają dolegliwość i zgłosić się do lekarza.