Biegunka u 7-miesięcznego dziecka

mój synek ma 7 miesięcy. już od soboty ma biegunkę. byłam na pogotowiu i dostałam leki a ale to nic nie pomaga.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Biegunkę u niemowląt leczy się objawowo. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest niedopuszczenie do odwodnienia dziecka.
Należy podawać dziecku dużo wody i karmić piersią (jeśli nadal dziecko jest na piersi).
Warto także do podawanej wody dodawać preparat np. Acidolit przywracający równowagę elektrolitową i uzupełniający tracone podczas biegunki minerały.