Biegunka, wymioty, migrena, drętwienie języka oraz zaburzenia widzenia podczas stosowania krążka antykoncepcyjnego

Minęło 7 dni od pierwszego(w życiu) założenia pierścienia dopochwowego.Po tych 7 dniach nastąpiły takie skutki jak:biegunka,wymioty,migrena,drętwienie języka,ręki oraz nogi i problemy z widzeniem.Wcześniej nie stosowałam żadnej antykoncepcji hormonalnej.Po 3 h od wyciągnięcia skutki ustały.Wiec pyt moje brzmi czy mogę założyć go po raz drugi i czy wtedy też wystąpią te skutki,a może za drugim razem będzie lepiej?Czy zmienienie antykoncepcji na inną coś zmieni?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli opisane objawy rzeczywiście były związane z pierścieniem, to najpewniej wystąpią ponownie. Założenie pierścienia byłoby swego rodzaju próbą prowokacyjną. Być może warto pomyśleć o innej metodzie antykoncepcji. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.