Biegunka z krwią i ból jelit

Witam, mam 33 lata. Nigdy nie miałam problemów żołądkowych ani związanych z wypróżnianiem się, ale wystąpiła biegunka z krwią. Dzisiaj strasznie skreca mnie w jelitach i pojawiła się biegunka, a teraz biegunka z krwią. Ostatnia wizyta w ubikacji skonczyla sie biegunka z domieszka krwi. Prosze o jakas porade i czy powinnam się martwić tym, że jest biegunka z krwią? Nigdy nie miałam takich dolegliwości i nie wiem czy powinnam się przejmować. Czy biegunka z krwią to coś poważnego, czy po prostu pękło mi jakieś naczynko krwionośne itp.? Kiedy powinnam udac się lekarza jeżeli to nie przejdzie? Mogę zażyć jakieś leki bez recepty? Czy biegunka z krwią i ból jelit to objaw jedynie problemów żołądkowych, czy może powinnam dokładnie się zbadać? Martwię się i proszę o porady. Pozdrawiam Bibi.

Aleksander Ropielewski

Zwykle krwista biegunka jest wskazaniem do anytbiotykoterapii. Proszę pójść do lekarza i dbać o dobre nawodnienie.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski