Biegunka ze śluzem u rocznego dziecka

Moja córcia zaraz skonczy roczek, od wczoraj popołudnia ma biegunke tzn oddaje ok 5 luźnych kupek ostatnia była koloru musztardowego z ciągnacym się śluzem. Dziecko ogólne jest mniej energiczne i osłabione, blade, ale humorek jej dopisuje i sie ładnie bawi także ogólnie wyglada dobrze. Podaje jej kleik ryżowy i herbatke z melisy. Miała w nocy 38,5 podałam nurofen przez dzien 37,5 utrzymuje sie, ubieram ją lekko zeby sie chlodziła. Czy powinnam isc do lekarza?

Milena Lubowicz

Leczenie, które Pani zastosowała jest jak najbardziej prawidłowe, radzę jeszcze dodać probiotyk oraz doustne płyny nawadniające, to dziecko wzmocni i może skrócić czas trwania biegunki. Do lekarza proszę się udać gdyby nie było poprawy lub dołączyły się objawy niepokojące.
Pozdrawiam