Biegunki a antykoncepcja hormonalna

Witam, od 10 dni męczą mnie biegunki, zwłaszcza rano (jedna, dwie dziennie). Wieczorem przyjmuje tabletki antykoncepcyjne ZOELY. W sobotę biegunka dopadła mnie po 7h od wzięcia tabletki, więc zażyłam kolejną. Dziś sytuacja sie powtórzyła, ale nie przyjęłam dodatkowej tabletki. I teraz zastanawiam się, co najlepiej zrobić. Czy przejść do przyjmowania tabletek placebo? Dodam, że dziś powinnam przyjąć 21 tabletkę. Czy lepiej połączyć opakowania? Dodam,że bardzo zależy mi na zachowaniu skuteczności.

Lek. Marta Gryszkiewicz

W takiej sytuacji lepiej pominąć przerwę i rozpocząć kolejne opakowanie.