Biegunki, bóle podbrzusza u 18-latka

Witam, Pacjent chłopak lat 18. często miewa biegunki, boli podbrzusze. Często w sezonie jesienno zimowym zaraza domowników wirusami pokarmowymi (biegunka, wymioty temp. trwające u każdego 3 dni) Mieszka w internacie i wypróżnia się tylko raz w tygodniu twierdząc ze w innym miejscu nie może. Co to moze byc o d czego zaczac diagnozę. moze jest nosicielem jakiejs bakterii wirusa, albo jelita przy takim sposobie wypróżniania sa juz czyms zainfekowane.

Witam
Trudno postawić diagnozę bez przeprowadzenia badania lekarskiego
i być może wykonania badań dodatkowych. .
Wskazana jest wizyta u lekarza.
Jeżeli lekarz uzna że z Pana organizmem wszystko jest w porządku,
to może oznaczać, że dolegliwości mają podłoże psychologiczne,
np. stres, zaburzenia nerwicowe, czy zaburzenia depresyjne.
W takim przypadku wskazana jest terapia psychologiczna, dzięki
której będzie Pan miał możliwość dotarcia do źródła problemu
i znalezienie sposobu jego rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie