Biegunki i wymioty bez treści, spadek masy ciała i całkowity brak apetytu do 2. miesięcy

Witam. Od 2miesiecy mam problemy z jama brzuszna. Zaczęło się od biegunki i wymiotów bez treści. Jednak najbardziej niepokoją mnie obecne objawy: codziennie rano po przebudzeniu ciągnie mnie, czasami zdarzy mi się zwymiotowac bez treści, gwarantowany jest taki odruch przy wstawianiu oraz schylaniu się. Muszę długo leżeć zanim przejdzie. Czuje rownież kwas w przełyku. Dodatkowo nocami i w dzień pobolewa mnie żołądek. Zauważyłam spadek masy ciała oraz teraz całkowity brak apetytu. Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem wielu patologii przewodu pokarmowego, w tym najbardziej prawdopodobna jest choroba refluksowa. Jeśli jednak nie ma Pani apetytu oraz zauważyła Pani spadek masy ciała konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem specjalisty gastrologa.