Biegunki, ostre bóle brzucha, nudności i wymioty a yersinia

Proszę o pomoc stwierdzono u mnie yersinie. Kończę brać antybiotyk ciponex 500 mg. Nie widzę żadnej poprawy dalej męczą mnie biegunki i bardzo ostre bóle brzucha częste bóle głowy nudności i czasem wymioty. Dość często boli mnie kark a ostatnio odczuwam ból w kolanach. Czy te bule mogą być powikłaniami i jak dalej będzie wyglądało leczenie? Dostałem wezwanie do sanepidu celem badania kału ale z tego co sie orientowałem to można zrobić takie badanie dopiero po 10 dnia po antybiotyku?

Lek. Tomasz Budlewski

Mogą wystąpić dolegliwości stawowe. Proszę koniecznie udać się do lekarza reumatologa oraz gastroenterologa. co do sanepidu Proponuje kierować się zaleceniami lekarza stacji sanepidu.