Biegunki po operacji jelita grubego

Jestep po operacji na jelicie grubym,mam diete lekka strawna i pije syrop lactulosum,ale mam ciagle biegunki,tzn brazowa woda leci ze mnie to nawet nie biegunki,zdaza mi sie niezdazyc do wc. Czy to jest naturalne?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, biegunki powoduje laktuloza, biegunki chronią jelito, przed uszkodzeniem operowanego odcinka jelita w wyniku wzrostu ciśnienienia spowodowanego falą perystaltyczną twardych mas kalowych. Pozdrawiam