Biegunki po operacji pęcherzyka żółciowego

Dwa m-ce temu miałam operację na woreczek żółciowy do tej pory mam męczące biegunki mimo iż stosuję się do zaleconej diety,czy może to być związane ze złą pracą dwunastnicy lub problemami z trzustką?Cały czas odczuwam ból w prawym boku promieniujący aż do nerki.Bardzo mnie to martwi,proszę o odpowie Irena

Witam!
W Pani przypadku konieczna jest pilna wizyta u lekarza. Trzeba wyjaśnić przyczynę dolegliwości, co nie jest możliwe przy tak małej ilości danych jak podczas porady przez internet. Jednym z powikłań po usunięciu pęcherzyka żółciowego jest biegunka chologenna, spowodowana zmianą w obiegu kwasów żółciowych. Niepokojący w Pani przypadku jest również promieniujący ból, który utrzymuje się od dłuższego czasu. Wskazane byłoby wykonanie badań obrazowych (np. USG jamy brzusznej) w celu wyjaśnienia, czy nie doszło do rozwoju powikłań pooperacyjnych. Proszę zabrać ze sobą kartę informacyjną z pobytu w szpitalu w związku z operacją.