Kobieta , 29 lat Mój syn ma obecnie 8 miesiecy. Od 18 dni ma biegunke, 7 stolcy to minimum. Jest karmiony tym samym mlekiem od urodzenia. Nie wychodza tez nowe zabki. Nie ma temperatury, jest bardziej marudny w nocy I czesto sie budzi. Nie byl ostatnio na nic szczepiony. W stolcu wykryto rotawirusa ( przeciw któremu byl szczepiony po urodzeniu). Wypija ok 650-750 ml plynow dziennie. Wazy 8kg. Lekarz stwierdzil ze to nic powaznego I zapisal proszek gaviscon (na reflux oraz ulewanie).
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

18 dni to już przewlekła biegunka, która wymaga diagnostyki, sugeruję ponowna wizytę u pediatry. Nie wprowadzała Pani może jakiś nowych produktów do diety? Proszę dbać o nawodnienie dziecka, czesto podawać mleko czy też wodę.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.
  • Szczepienia – Szczepienia, zwane też wakcynacją, w dzisiejszych czasach dotyczą każdego Polaka już od pierwszych godzin po urodzeniu. Rola szczepień jest niezastąpiona. Dzięki szczepieniom żyjemy dłużej. Dzięki szczepieniom udało się też spowodować, że pewne choroby przestały występować.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Biegunka

Przyczyny biegunki u dziecka

Biegunka u dzieci może pojawić się w różnych okolicznościach, niemniej jednak zawsze jest uciążliwym problemem i nie wolno jej lekceważyć. Biegunki to zmora wczesnego dzieciństwa i chyba nie ma malucha, który w pierwszych latach życia nie przebyłby choć...