Biegunki u 8-miesięcznego dziecka

Mój syn ma obecnie 8 miesiecy. Od 18 dni ma biegunke, 7 stolcy to minimum. Jest karmiony tym samym mlekiem od urodzenia. Nie wychodza tez nowe zabki. Nie ma temperatury, jest bardziej marudny w nocy I czesto sie budzi. Nie byl ostatnio na nic szczepiony. W stolcu wykryto rotawirusa ( przeciw któremu byl szczepiony po urodzeniu). Wypija ok 650-750 ml plynow dziennie. Wazy 8kg. Lekarz stwierdzil ze to nic powaznego I zapisal proszek gaviscon (na reflux oraz ulewanie).

Lek. Katarzyna Szymczak

18 dni to już przewlekła biegunka, która wymaga diagnostyki, sugeruję ponowna wizytę u pediatry. Nie wprowadzała Pani może jakiś nowych produktów do diety? Proszę dbać o nawodnienie dziecka, czesto podawać mleko czy też wodę.
Pozdrawiam