Biegunki u półrocznego dziecka

Witam jestem mama Polrocznego Oliwera, od kilku dni robi czesto kupki ok 6 razy na dobe, karmie wylacznie piersia prosze o porade dodam ze dziecko zdrowe bez alergii, wczesniej nic takiego sie nie zdarzalo, nie ma jeszcze zabkow, goraczki nie ma ogolnie radosny, Pozdrawiam !
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Zmiana charakteru stolca u niemowlaka może być spowodowana różnymi czynnikami. zatrucia pokarmowego (nieświeże, źle przechowywane pokarmy), infekcji przewodu, zaniedbać higienicznych. Czasami biegunka występuje przy chorobach innych niż infekcje układu pokarmowego, np. w przebiegu zapalenia ucha środkowego czy w ostrym zapaleniu dróg moczowych. Jeśli objawy będą się utrzymywać proszę skonsultować się z pediatrą.