Biegunki, zaparcia, śluz w kale, odbijanie, wzdęcia

Witam, od miesiąca po lekach niesteroidowych mam problemy żołądkowo-jelitowe.(lekkie biegunki, zaparcia(śluz w kale), odbijanie, wzdęcia. Nie mam dolegliwości bólowych. Badania fizykalne,krwi,moczu ok,amylaza trochę poniżej normy-23,norma 28 lecz usg jamy brzusznej 2 razy idealne(trzustka i przewody żółciowe widoczne i idealne).Objawy nasilają mi się po produktach mlecznych(jem dużo żółtego sera,dużo jogurtów itp.) a po samym mleku mam rozwolnienie. Czy jest to polekowa nietolerancja na laktozę?

zdecydowanie może być to nietolerancja laktozy.
Proponuję odstawić produkty mleczne lub kupić enzym w postaci tabletek w aptece pomagający trawić laktozę (mała próba biologiczna)
NLPZ moża zastąpić paracetamolem albo przyjmować je łącznie z omeprazolem