Biegunkowa postać jelita drażliwego a przejście na plastry EVRA

Witam , ze względu na biegunkową posta jelita drażliwego, ginekolog zalecił mi przejście z tabletek ZOELY (24+4) na plastry EVRA. Natomiast mam wątpliwości kiedy przykleić pierwszy plaster? Czy mogę zrobić to po przyjęciu ostatniej czynnej tabletki? Bo przyznam, że ten dzień zmiany plastra byłby dla mnie najwygodniejszy. Pozdrawiam i proszę o rozwianie moich wątpliwości.

Zawsze zaczyna się nowe środki hormonalne antykoncepcyjne od pierwszego dnia miesiączki, dlatego należy skończyć obecne tabletki antykoncepcyjne, poczekać na pierwszy dzień miesiączki i w pierwszym dniu miesiączki przykleić plaster Evra.