Bielizna pożylakowa po operacj żylaków kończyny dolnej

Witam. Jestem po operacji żylaków kończyny lewej Stripping VSM et varicectomia sin .Wynik USG przed operacją:Niewydolność lewej żyły odpiszczelowej w odcinku udowym.Niewydolne żyły sieciowe uda lewego i dołu podkolanowego prawego.Obrzęk tłuszczowy ud.Kwalifikuje się do leczenia operacyjnego.Kazano mi stosować bieliznę pożylakową o stopniowanym ucisku.Mam zamiar w pzyszłym roku zrobić operację prawej nogi ale puki co to nie wiem o jakim ucisu te rajstopy mają być skoro tylko jedna noga zoperowana

Pończochę zakłada się na na ogół na nogę operowaną - ale nie zawsze , proszę pytać lekarza , który operował i zalecił noszenie tej bielizny , zż