Bierne palenie marihuany

Witam, nurtuje mnie pytanie. Jak może wpływać na osobę, która nigdy nie paliła marihuany, jej zapach? Mieszkam w akademiku, mam 22 lata. Jak wiadomo ściany są cienkie, wszystko słychać. Mój sąsiad za ściany, myślę, że mogę stwierdzić, że jest nałogowym palaczem. Codziennie na korytarzu czuć zapach maryśki. Od jakiegoś czasu wyczuwam ten zapach u siebie w pokoju. Dodam, że od dłuższego czasu mam częste bóle głowy oraz problemy z koncentracja, po wizycie u lekarza zalecił p****. Szukając przyczyny tych objawów, aby poczynić kroki, dopiero dzisiaj przyszedł mi na myśl pomysł, że może są to bierne skutki uczestniczenia w paleniu. Proszę o odpowiedź, bo może doszukuję się problemu, gdzie go nie ma. Jeżeli moje przypuszczenia są prawdziwe, jak to może wpływać na mój organizm oraz zachowanie? Pozdrawiam

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Pani pytanie jest ciekawe - o skutki palenia biernego marihuany, ale niestety obawiam się, że nie było jeszcze przeprowadzonych badań na ten temat na szerszą skalę. Samo palenie marihuany rzeczywiście może ujawnić tego typu objawy.  Nie można w takiej sytuacji, uznać działania marihuany, jako pewnej przyczyny wymienionych dolegliwości - zwłaszcza, że nie przebywa Pani w  jednym pomieszczeniu z osobą palącą i trudno tak naprawdę określić, w jakim stopniu jest Pani narażona na palenie bierne.

Nie wiem u jakiego lekarza Pani była - czy to był neurolog? Ale warto odbyć konsultację z neurologiem i jeżeli będą odchylenia w badaniu neurologicznym, bądź jakiekolwiek wątpliwości wykonać badanie obrazowe głowy.

Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat zagrożeń związanych z paleniem trawki: uzależnienie od marihuany.
Serdecznie pozdrawiam!