Bierne palenie matki a wpływ na płód

Witam, jestem w 6 tygodniu ciąży i mniej więcej do 4 miesiąca chciałabym chodzić do pracy. Niestety pracuje w miejscu, gdzie pali dużo osób i ogólnie czuję zapach papierosów. Nigdy nie przebywam w obecności osób palących, jednak przechodząc korytarzem lub wchodząc do pomieszczenia w którym mam coś do załatwienia często czuję sam zapach papierosów (nie jest zadymione czy coś w tym rodzaju). Czy takie przesączone zapachem miejsce szkodzi mojemu dziecku? Zaznaczam, że sama nigdy nie paliłam.

Milena Lubowicz

Szkodliwe jest bierne wdychanie dymu papierosowego, dlatego sam zapach nie zaszkodzi dziecku. Może być to jednak trudne dla Pani do wytrzymania gdyż ciężarne są szczególnie wrażliwe na zapachy.
Pozdrawiam