Biopsja cienkoigłowa lewej piersi

Kobieta lat32 biopsja cienkoiglowa lokalizacja : lewa pierś opis: duże płaty komórek gruczołowych o znacznie powiększonych jądrach(pobudzone? z atypią małego stopnia?), komórki mioepitelialne, płyn białkowy Wniosek: Obraz rozrostów nabłonkowych pobudzonych lub nieznacznie atopowych w obrębie przestrzeni płynowej (poszerzonego przewodu?, torbieli?). Wskazana dalsza diagnostyka z materialu tkankowego a nie cytologicznego. Do rozważenia usuniecie całej zmiany . Proszę o analizę wyniku.

Analiza jest przecież b.prosta: lekarz opisujący widział w preparacie jakieś nieprawidłowości ale z biopsji cienkoigłowej ilość i stan materiału często nie pozwala na postawienie konkretnego rozpoznania. Zasugerował więc wykonanie biopsji chirurgicznej aby do badania uzyskać większą ilość TKANKI a nie pojedynczych komórek. Nie wiem jaka jest wielkość guza , bo może rzeczywiście można wykonać tzw. biopsję wycinającą , czyli usunięcie całej zmiany bez wcześniejszego chirurgicznego pobierania części guza , zż