Biopsja cienkoigłowa węzła chłonnego pachwinowego

Poprzednio zle zadalam pytanie.Zrobiono mi biopsje cienkoiglowa wezla chlonnego pachwinowego.Zlecenie radioliga po tk.Wynik jest nastepujacy: pojedyncze rozproszone limfocyty, w tle plyn bialkowy.Obraz cytologiczny nie jest typowy dla wezla chlonnego.Komorek nowotworowych niewykryto.Czy to jest dobry wynik?Czy biopsja cienkoiglowa jest wystarczajacym badaniem?W tk bylo: kilka wezlow chlonnych...Czy zbadanie jednego wystarczy.Od 30.09 po tym jak wzrosl mi markerSCC zyje w niepewnoci.Wg onkologaOk

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli onkolog twierdzi, że jest ok to należy kierować się jego zdaniem. Bez badania pacjenta nie można ocenić czy można coś jeszcze zrobić, wykonać jakieś dodatkowe badanie. Z biopsji wynikałoby że nie były to węzły chłonne. Aby móc więcej powiedzieć należałoby przeprowadzić badanie lekarskie z łączną analizą dokumentacji. Proponuję udać się do swojego lekarza i poprosić o obejrzenie całej dokumentacji.