Biopsja pod kontrolą USG

Witam, jestem po biopsji (BAC pod kontrolą usg). Wynik:zmiana bolesna przy biopsji (bolało bardzo podczas pobierania próbki), hipoechogenna, śr.7mm, usytuowana w dolnej części lewej ślinianki przyusznej. Strzępki tkanki włóknistej oraz masy białkowe wybarwiające się lekko kwasochłonnie. Komórek nowotworowych w badanym materiale nie stwierdzono. Obraz cytologiczny w łączności z obrazem klinicznym może odpowiadać zmianie łagodnej. Co oznacza ta lekka kwasochłonność? Czy stwierdzenie MOŻE ODPOWIADAĆ oznacza,że trudno stwierdzić jaki to guz na podstawie tego co otrzymano z pobranego materiału? Jakie badania powinnam jeszcze zrobić? Dodam,że kilka lat temu miałam usuwanego w tym samym miejscu gruczolaka wielopostaciowego.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania przemawia za obecnością zmiany łagodnej. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

W badanym materiale WYRAŹNIE napisano , że nie stwierdzono podejrzenia zmiany złośliwej!!! Szczegóły proszę omówić z lekarzem prowadzącym! z.ż