Biopsja tarczycy 52-latki

Witam Biopsja tarczycy P,L1 GR II zmiana łagodna niecharakterystyczna zawiera elementy guzka hyperplastycznego i nacieku zapalnego L2 GR II zmiana łagodna -przewlekłe limfocytarne zapalenie tarczycy P płaty i płaciki z tyreocytów bez cyt. cech złośliwości w tle krew rozproszone limfocyty brak koloidu L1 placki z tyreocytów o niepełnej metaplazji oksyfilnej koloid L2 platy i płaciki o różnie nasilonej metaplazji w tle krew limfocyty w strzępkach i rozproszeniu brak koloidu

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od objawów i wyników badania być może konieczne jest włączenie odpowiedniego leczenia. Proszę koniecznie udać się do endokrynologa.