Biopsja tarczycy - co oznacza wynik badania?

Masy koloidowe przepojone zhemolizowanymi erytrocytami, rozproszone pojedyncze komórki nabłonka pęcherzykowatego tarczycy, bardzo liczne makrofagi obładowane hemosyderyną. Obraz cytologiczny przemawia za zawartością torbieli.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Osoba opisująca wynik biopsji stwierdza, że badana zmiana, z której pobierany był materiał, jest najprawdopodobniej torbielą. Torbiele to łagodne zmiany, które jeśli są małe i nie powodują żadnych dolegliwości, wymagają zazwyczaj jedynie obserwacji. Wynik nie jest więc niepokojący.

Pozdrawiam.