Biopsja tarczycy i rozpoznanie histopatologiczne

Witam w badaniu biopsji tarczycy w wyniku rozpoznania histopatologicznego wyszło: tereocyty bez cytologicznych cech złośliwości w średnio - licznych drobnych grupach i rozproszone, liczne komórki limfoidalne, strzępki tkankowe zapalnie.fragmenty koloidu, treść białkowa czy mogłabym prosić o interpretacje, jaką diagnozę mozna wstępnie stwierdzić po tym badaniu?a w usg wyszły 2 zmiany ogniskowe 19x12 i 7 x 13. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Zmiana ma charakter łagodny i jest do okresowej obserwacji w usg. Zapewne jeden guzek był wytypowany do biopsji.
Warto przesiewowo oznaczyć sobie również TSH.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz