Biopsja tarczycy i wyjaśnienie opisu

witam serdecznie dziś odebrałam biopsje tarczycy nie rozumiem jej wyniku bardzo proszę o wytłumaczenie[rozmazy zawierają treść krwistą liczne limfocyty makrofagi i grupy komórek pęcherzykowych z zaznaczonym polimorfizmem jąder częściowo z obrazem metaplazji oksyfilnej ,obraz cytologiczny nie jest jednoznaczny]
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Liczne limfocyty makrofagi - komórki świadczące o stanie zapalnym obecne np. w chorobie Hashimoto czy Gravesa-Basedowa.
Grupy komórek pęcherzykowych z zaznaczonym polimorfizmem jąder częściowo z obrazem metaplazji oksyfilnej -komórki pęcherzykowe to normalna tkanka tarczycy, natomiast polimorfizm jąder i ogniska metaplazji oksyfilnej mogą predysponować do podwyższonego ryzyka powstania raka tarczycy.
Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym o strategii dalszego postępowania.