Biopsja tarczycy w 4 miesiącu ciąży

witam tsh wyszło mi znacznie niskie 0,0828 uu/ml ft 3 -3,55 pg/ml [1,71-3,71]ft 4-1,08 ng/ml[0,70-1,48] endokryn powiedziała ze wyniki są dobre należy je monitorować co 4 tygodnie i nie potrzebne są na razie żadne lekarstwa dodam ze jestem w 4 miesiącu ciąży i mam skierowanie na biopsię tarczycy ponieważ mam guzek na tarczycy Czy naprawdę nie trzeba przyjmować żadnych tabletek ?Proszę o odpowiedz

Dzień dobry,

Niskie TSH może w Pani przypadku wynikać ze wzrostu stężenie HCG w ciąży (szczególnie dotyczy to I trymestru ciąży), takie sytuacje się zdarzają i nie wymagają leczenia, lecz obserwacji. Obwodowe hormony są w normie , więc nie ma potrzeby podawania leków, chyba, że ma Pani jakieś objawy chorobowe, ale myślę, że Pani lekarz by je rozpoznał.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz