Biopsja z powodu guza piersi

witam. mam goza piersi zrobiono mi biobsie gruboiglowa,rozpoznanie kliniczne Tu mammae dex. R-4c pelne rozpoznanie patomorfologiczne Haemangioma capillere,(B2) prosze mi powiedziec czy to jest zlosliwe? Mialam tez robiony tomograf komputerowy klatki piersiowej-uwidoczniono narzady klatki piersiowej bez zmian ogniskowych. zmiana ogniskowa w lewym placie tarczycy do oceny w badaniu usg. w prawej piersi masa tkankowa o wym. ok. 43x96 mm. prosze mi powiedziec czy to cos bardzo zlego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Naczyniak krwionośny włośniczkowy to nowotwór łagodny wywodzący się z układu naczyń krwionośnych. Rozwija się on najprawdopodobniej na podłożu przewlekłego obrzęku chłonnego. Naczyniaki usuwa się się operacyjnie: skalpelem, metodą krioterapii bądź laserem.Naczyniaki leczy się także farmakologicznie tabletkami o nazwie propranolol, który hamuje ich wzrost i powoduje wchłanianie. Zmiana opisywana w tarczycy wymaga dalszej diagnostyki w celu wykluczenia zmian złośliwch.