Bioptat drobny obejmujący korową część nerki

Wynik bad. biopsji.Czy to już kłę.zapl nerek? Bioptat drobny, obejmuje korową część nerki, zawiera do 2 kłębuszków, w których widoczny jest początek sklerotyzacjimezangium. W podścielisku nieco włóknienia; obecny zaniki niektórych kanalików. Odczyn w kierunku amyloidu ujemny.Immunofluorescencyjnie bardzo skąpe, nieregularne złogi IgGUltrastrukturalnie widoczne jest zlanie wypustek stopowatych podocytów, ogniskowo odłuszczanie podocytów zobnażeniem błony podstawnej, a ponadto cechy szkliwienia.

Lek. Katarzyna Szymczak

Obraz może wskazywac na kłębuszkowe zapalenie nerek, wskazana konsultacja nefrologiczna.
Pozdrawiam