Biorę leki, chodzę na terapię - co jeszcze robić, by pokonać newricę?

Rozpoznanie zaburzenia lękowe z napadami lęku, zaczęłam terapię psychodynamiczną, bo innej z NFZ-u nie ma u mnie - czy to jest dobra terapia na nerwicę? Biorę antydepresanty starej generacji od 6 tygodni, odstawiam lek uzależniający, dokucza mi silne napięcie i ciągle mam natrętne myśli samobójcze - co robić? Dodam, że jest to mój 8 lek w tym roku, bo nie działały, a na leku uzależniając byłam 4 miesiące, był o przedłożonym działaniu - co dalej robić? Depresji lekarz mi nie rozpoznał. Proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Korzysta Pani obecnie zarówno z farmakoterapii, jak i psychoterapii - jest to sposób leczenia rekomendowany przez większość klinicystów jako najbardziej skuteczny. Tak więc rokowanie jest dobre. Myślę, że warto omówić wątpliwości związane ze skutecznością psychoterapii w czasie najbliższej sesji terapeutycznej.

Obecnie odczuwane napięcie może mieć związek z odstawianianiem leków uspokajających - jest to częsty objaw zespołu abstynencyjnego. Odstawienie leków uspokajających pomoże Pani efektywniej korzystać z psychoterapii. Proszę być dobrej myśli.

Z pozdrowieniami