Biorę tabletki antykoncepcyjne. Dlaczego mam ciemnobrązowe plamienia?

Witam. Ostatnio mój ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne. Dodam, że mam niedużą nadżerkę. Zaczęłam je zgodnie z zaleceniami stosować pierwszego dnia miesiączki. Okres zawsze trwał u mnie 7 dni i tak też było i tym razem, jednak po zakończeniu okresu zaczęły się u mnie dziwne plamienia koloru ciemnego brązu i trwają juź 5 dni, do tego są bardzo obfite. Czy powinnam odstawić tabletki? Mój ginekolog stwierdził, że to żaden problem i mam się tym nie przejmować, jednak jest to bardzo uciążliwe, zwłaszcza, że boli mnie przy tym brzuch i ogólnie jestem osłabiona. Z góry dziękuję za poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Występuje u Pani najczęstsze działanie niepożądane tabletek, tj. plamienie w trakcie stosowania. Zwykle takie plamienia ustepują po przyjęciu 3-4 opakowań. Proponuję spokojnie odczekać do tego czasu. Jeśli sytuacja nie unormuje się lub będzie dla Pani zbyt uciążliwa, proponuję zmianę preparatu lub całkowitą rezygnację z tabletek.