Biorę tabletki antykoncepcyjne i robiliśmy to siódmego dnia - czy byłam zabezpieczona?

Witam, mam pytanko. Biorę tabletki antykoncepcyjne to moje pierwsze tabletki, pierwsze opakowanie. Kochałam się z chłopakiem w 7 dzień brania tabletek i chłopak nie zdążył wyjść. Jak duże jest ryzyko, że będę w ciąży? Tabletki biorę regularnie o tej samej porze, nie mam skutków ubocznych. Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Jeżeli tabletki antykoncepcyjne przyjmuje Pani regularnie czyli nie opuściła Pani żadnej z nich, brała je Pani o stałej porze to ich działanie obejmuje również 7-dniowa przerwę.
Nie ma potrzeby stosowania wówczas dodatkowego zabezpieczenia.

Pozdrawiam