Biorę tabletki, czy jest możliwość ciąży?

Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. 2 sierpnia pierwszy raz współżyłam. Nie było wytrysku. 22 sierpnia wystąpiło krwawienie z odstawienia normalnie. Mimo tego obawiam się, że jestem w ciąży. Częściej oddaję mocz, boli mnie brzuch. W trakcie dni "płodnych" występuje dziwna, wodnista wydzielina i ciągle mi się odbija. Ze strachu zrobiłam trzy razy badanie krwi na zawartość HCG. Pierwszy wynik 2 tyg. po stosunku >1.2, 2 wynik, 3 tyg. po (w innym labolatorium) >2,0, trzeci wynik znowu >1,2 - wykonany 1 września. Czy mam się dalej czego obawiać? Objawy nie ustępują.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie pominęła Pani w ostatnim czasie tabletki, nie wystąpiły wymioty / biegunka, nie stosowała Pani innych leków, to ryzyko ciąży jest znikome. Jeśli w wyniku badania HCG nie ma znaku ">", ale "<" lub "=", to nie jest Pani w ciąży.