Biorę tabletki i dostałam dziwny okres - co się dzieje?

Od czerwca 2010 biorę tabletki antykoncepcyjne. Ostatnio, a dokładnie 3.01.2011 zapomniałam wziąć tabletki, była to pierwsza tabletka z nowego opakowania i wzięłam ją zaraz na drugi dzień o godz 12 (tabletki biorę o 19). Poza tym razem nigdy się to nie zdarzało. 24.01.2011 powinnam dostać okres i tak też się stało tylko, że okresu tak jakby nie było, lekko zakrwawiony tampon. Na drugi dzień się to powtórzyło oraz trzeci, a w czwarty wystąpił w bardzo ciemnej postaci, niezbyt obficie. Nie wiem co o tym myśleć. Wizytę u ginekologa mam dopiero 2.03.2011. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krwawienia z odstawienia mogą wykazywać pewną zmienność w czasie pojawienia się oraz obfitości. Jeśli jednak zawsze były to jednakowe krwawienia to oprócz niewinnej zmienności można podejrzewać możliwość ciąży. Tym bardziej, że doszło do opóźnienia w przyjęciu jednej tabletki co mogło spowodować zmniejszenie skuteczności antykoncepcyjnej.
Proponuję wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem następnego opakowania. Wynik powinien być wiarygodny jeśli test zostanie wykonany w ostatni dzień przerwy.

Redakcja abcZdrowie.pl