Biorę tabletki i zabezpieczam się dodatkowo: Czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie. Mam taki problem. Miesiąc temu współżyłam z moim chłopakiem i zabezpieczyliśmy się dodatkowo, co prawda nie skończył we mnie ale boje się, że jestem w ciąży. Mam spuchnięty brzuch i dziwnie się czuje, jak by mnie tam coś ściskało. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od ponad roku. Dodam jeszcze, że miesiączka wystąpiła w 7-dniowej przerwie. Po 3 tyg zrobiłam test i wyszedł negatywny. Za nie cały tydzień powinnam dostać następnej miesiączki. Jaki powód może być, że tak puchnie mi brzuch? Ciąże wykluczyłam na zdrowy rozsadek, ale sama już nie wiem co to może być. Pomocy. Za odpowiedź serdecznie dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W opisanej przez Panią sytuacji, czyli w przypadku stosowania tabletek antykoncepcyjnych oraz używania dodatkowych metod zabezpieczających, ryzyko ciąży jest minimalne. Tym bardziej, że 3 testy ciążowe dały wynik negatywny. Objaw, jaki Pani opisała, czyli opuchlizna brzucha wymaga jednak konsultacji lekarskiej. Proszę zatem skonsultować się ze specjalistą medycyny rodzinnej lub internistą, który zbierze wywiad, zbada Panią, zleci badania dodatkowe oraz oceni etiologię opisanych objawów.