Biorę tabletki, mam bardzo długi okres. Czy to wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Biorę tabletki Yaz 17. dzień, to moje pierwsze opakowanie. Mam okres już 17 dni. W 12 dniu miał miejsce stosunek. Czy przez ten przedłużający się okres ochrona była pełna? Czy 12. dnia tabletki działały w pełni?

Redakcja abcZdrowie

Przy prawidłowym przyjmowaniu preparatu, w 12. dniu powinien on zapewniać skuteczne działanie antykoncepcyjne. Niepokoi mnie bardziej miesiączka trwająca 17 dni.