Biorę tabletki, miałam biegunkę. Czy jestem zabezpieczona?

Wczoraj o 18.30 wzięłam tabletkę antykoncepcyjną, potem kochałam się z chłopakiem i o godzinie 1. w nocy zrobiłam luźny stolec, zabarwiony na czerwono. Czy jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Odstęp pomiędzy wzięciem tabletki a wypróżnieniem był wystarczający, by hormony zdążyły się wchłonąć. Niepokojące jest natomiast czerwone zabarwienie stolca. Może ono wskazywać na infekcyjne tło biegunki, hemoridy czy polipy, lub też zapalną chorobę jelit. Radziłabym obserwować stolce i jeśli czerwone zabarwienie będzie się powtarzać, należy zgłosić się do lekarza gastrologa.

Pozdrawiam serdecznie!