Biorę tabletki od 9 dni - jest możliwość zajścia w ciążę?

Od 9 dni biorę tabletki antykoncepcyjne N***, dziś kochałam się ze swoim chłopakiem i doszło do wytrysku. Miesiączka"niby" ustąpiła, choć wieczorami miałam lekkie plamienie, zgagę, czucie pełności, ranne mdłości. Dziś po stosunku plamienie wróciło po kilku minutach i boję się, że mogę zajść w ciążę :( Czy jest to możliwe? Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam, Monika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli prawidłowo rozpoczęła Pani stosowanie tabletek antykoncepcyjnych (do 7 dni od wystapienia miesiączki), w 9. dniu ich przyjmowania była Pani w pełni zabezpieczona przed ciążą.

Zwłaszcza na początku stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą pojawić się pewne działania niepożądane. Najczęściej są to plamienia i niewielkie krwawienia międzymiesiączkowe oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Objawy, które Pani opisuje nie są wynikiem ciąży, ale najprawdopodobniej antykoncepcji hormonalnej. Powinny ustąpić w kolejnych cyklach.