Biorę tabletki pierwszy raz i nie mam okresu - czy to ciąża?

Od 2 miesięcy biorę tabletki, wcześniej nie zażywałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Miesiączkę miałam zawsze regularnie, a w tym miesiącu opóźnia się o 5 dni. Czy to możliwe, że jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Podczas regularnego i prawidłowego stosowania tabletek antykoncepcyjnych prawdopodobieństwo jest bardzo niskie.
W przypadku braku miesiączki podczas takiej antykoncepcji przyczyną może być niewystarczające pogrubienie błony śluzowej macicy i w następstwie brak złuszczenia tej błony. Taka sytuacja może występować u części kobiet.

Jeśli jednak podczas stosowania tabletek zdarzyły się niedokładności lub inne sytuacje, o których mowa w ulotce to należy wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem następnego opakowania.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl