Blada kreseczka na teście kilka tygodni po poronieniu

Witam mam 21 lat. Od lutego tego roku staram się o utrzymanie ciąży. 22.05.2010 r. poroniłam ciąże w 6 t.c. Poronienie samoistne, całkowite, bez łyżeczkowania. 20.06.2010 r. doszło do zbliżenia z mężem, a na drugi dzień dostałam coś jakby okres z tym, że w pierwszym dniu trwania było dosłownie parę kropelek, a drugiego dość skąpo i cały trwał 4 zamiast 6 dni.

Dziś jest 6.07.2010 r. i zupełnie z ciekawości wykonałam test o czułości 10mlU/ml, na którym pojawiła się druga, jasna kreska. Pozostałości hormonu w organizmie wykluczam, bo dokładnie 3 tygodnie po poronieniu test i wyniki były już negatywne. W czasie po okresie oczywiście również doszło do zbliżeń, ale to by chyba było niemożliwe, aby test już wtedy coś pokazał.

A więc moje pytanie odnosi się do szansy na zajście w ciążę dzień przed tym okresem: czy owulacja mogła wystąpić i stąd już teraz ten pozytywny wynik? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Rozumiem, że nie współżyła Pani przed 20.06, a po poronieniu. W takim razie krwawienie, które Pani obserwowała przez kilka dni po stosunku raczej nie było miesiączką. Może było ono wywołane owulacją (choć wtedy nie trwa ono zwykle dłużej niż 2 dni). Wtedy też musiało dojść do zapłodnienia.

Pierwsza owulacja pojawia się zwykle po 2-4 tygodniach od zakończenia krwawienia związanego z poronieniem. Jeśli współżyła Pani wcześniej, to możliwe, że i owulacja wystąpiła wcześniej, a krwawienie miało inną przyczynę - np. nadżerkę szyjki macicy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego przebiegu ciąży!