Blada kreska na teście ciążowym a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Zrobiłam test ciążowy z porannej porcji moczu który po 7 minutach ukazał słabą drugą kreskę. Następnego dnia zrobiłam test ponownie ale kreska w dalszym ciągu była blada chociaż może nieco wyraźniejsza niż poprzednia. Czy jestem w ciąży? Dodam iż 21 dnia cyklu zrobiłam badanie beta hcg ale niestety wynik był negatywny jednak to było chyba za wcześnie. Testy domowe robiłam w 28 dniu cyklu.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Pojawienie się drugiej (nawet lekko bladej kreski) na teście ciążowym może świadczyć o ciąży. Jeżeli nie pojawi się krwawienie miesiączkowe w terminie to prawdopodobieństwo to jest znacznie większe. Dla potwierdzienia ciąży można jeszcze raz wykonać gonadotropinę kosmówkową z krwi. Pewnym dowodem ciąży jest uwidocznienie w 5-6 tygodniu ciąży zarodka z bijącym sercem w badaniu usg. Pozdrawiam