Blado czerwone plamy w okolicy ust po zabiegu kwasami

19.01 miałam wykonany zabieg z kwasami 60%. Na drugi dzień po zabiegu zwłaszcza w okolicy ust, na brodzie pojawiły się wielkie grube strupy. Po ok tygodniu strupy zeszły jednak do dziś pozostały mi trzy blado czerwone plamy. Bardzo proszę o informację jak mogę te plany zlikwidować, jakich kosmetyków używać, aby zniknęły.

Opisywane plamy moga być efektami zabiegu złuszczania. Warto pokazać skórę lekarzowi który wykonywał zabieg. Być może to tylko nowy naskórek powstały po odpadnięciu strupów. Trzeba o niego szczególnie dbać i stosować co 2-3 godz krem z wysokim filtrem SPF 50+, aby nie powstały w tych miejscach przebarwienia

Dzień dobry,

najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie konsultacja z osobą która wykonywała zabieg , ponieważ to ona zna Pani skórę, wie jakie produkty były użyte podczas zabiegu.
Być może stężenie kwasów w przypadku Pani skóry było za mocne. Jeśli zabieg był prawidłowo przeprowadzony nie powinny tutaj powstać żadne strupy, zwłaszcza drugiego dnia po zabiegu. Chyba, że był to łuszczący się naskórek, wtedy to sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Nie wspomniała Pani również o tym co to były za kwasy a samo stężenie kwasów to nie wszystko.
Na te chwilę proszę nawilżać/ odżywiać i regenerować skórę kremem Cicaplast z Avene lub Cicalfate z La Roche Posay. Proszę udać się na wizytę kontrolną do osoby wykonującej zabieg w przypadku wątpliwości.

Pozdrawiam serdecznie