Bladoróżowa plamka na białku oka u 9-latka

Mój 9letni syn od dwóch tygodni ma blado różową plamę na białku oka pomiędzy zrenica a wewnętrzną częścią oka. Dodam, że ma niebieskie oczy i bladą cere. Ostatnio tarł te oko , często z rana ma zaropiale oczy ponieważ jest alergikiem. Czy to może byc mechaniczne uszkodzenie? Nie skarży sie na ból oka ani na pogorszenie widzenia.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza pediatry,po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Sadzę że może być konieczność udania się do lekarza okulisty.