Bladość i brak koncentracji a depresja

Witam.Mój syn od pewnego czasu jest jakiś ospały blady nie może się na niczym skoncentrować często wybucha złością czy to są może objawy depresji.

Witam Panią,
aby zdiagnozować chorobę na tle psychicznym należy najpierw sprawdzić, czy od strony medycznej jest wszystko w porządku. Nie napisała Pani ile syn ma lat, od kiedy tak się zachowuje, czy ostatnio nastąpiły zmiany w jego życiu, czy nie sięga po żadne używki? Trzeba byłoby najpierw zrobić podstawowe badania krwi, wykluczyć anemię, tarczycę. Objawy, o których Pani wspomniała nie świadczą raczej o depresji, może to być również wynik zmian hormonalnych, jeśli syn jest w okresie dojrzewania. Zachęcam najpierw do konsultacji z lekarzem rodzinnym.

Pozdrawiam

Izabela Makowska-Trzeciak

Witam, opisane objawy mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne, ale bez rozmowy ze specjalistą, lekarzem psychiatrą, trudno coś powiedzieć na pewno. Proszę porozmawiać z synem, o zmianach w zachowaniu jakie Pani zauważyła, z czym mogą być związane, czy potrzebna mu jest pomoc. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie