Bladość skóry u 5-tygodniowego dziecka a wyniki badania krwi

Proszę o o interpretację wyników. Moja córka ma 5 tygodni i 4 dni. Lekarz zlecił badanie krwi, bo ma blade ciałko. Wyniki wyszły: MCHC 36,7 ( norma 31-36,5); PLT 658 *(norma 150-400); NEU 1,01 (norma 1,5-7,5); NEU% 11 (norma 35-55); LYM% 69,9 (norma 40-60); MONO% 13,4 (norma 2-7). Pozostałe parametry w normie. Proszę o odpowiedź, czy wyniki wskazują coś niepokojącego?

Renata GrzechociĹska

Na pewno wyniki te nie odpowiadają na pytanie dlaczego dziecko jest blade. Podwyższony jest poziom płytek krwi proponuję za ok miesiąc wykonać badanie ponownie, jeśli będą w dalszym ciągu podwyższone należy udać się do lekarza.